6. 12. 2015 MK

Mladá slovenská umělkyně, Lucia Tallová, vystavuje v pražské galerii Nevan Contempo svou nejnovější tvorbu. Celá výstava se nese v duchu moře, mořské krajiny a nekonečného horizontu.

Lucia Talová mne zaujala pro svou osobitou malbu a tím, jakým způsobem pracuje s materiálem. Její výstava s názvem Moře obsahuje různé výtvarné techniky. U malých formátů experimentuje s krajkovým dekorem, využívá rozpíjení a stékání barvy, kombinuje historické pohlednice a fotografie s malbou, nechává vyniknout vlastnosti papíru, který krčí a trhá či perforuje. Velké akrylové formáty nesou lehký náznak krajiny.
Série obrazů s krajinnou scenérií budou vystveny v Nevan Contempo do 19.12. 2015.

Lucia Tallová (1985)
Po středoškolském studiu Úžitého výtvarnictví navázala na studium Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Za svoji dosavadní uměleckou tvorbu získala několik ocenění (Strabag Artaward International - 2010, Award of recognition, Nadácia VÚB - Malba roka 2013). Lucia Tallová má za sebou mnoho domácích i zahraničních výstav (Bratislava, Trenčín, Žilina, Piešťany, Praha, Ostrava, Vídeň). Na Slovensku od roku 2009 zároveň působí jako galeristka a koordinátorka výstavních projektů.

celek
foto: MK, autorka díla: Lucia Tallová - More

akryl
foto: MK, autorka díla: Lucia Tallová - More

Zdroje:
www.nevan.gallery
www.luciatallova.sk

Komentáře

Chcete-li dílo komentovat, přihlašte se.

Přihlásit se
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies.