7. 9. 2015 MK

Že je vám příjmení Arbus povědomé? Příjemní Arbus patří jedné ze slavných rodin fotografů. Fotografie jedné z nich - Amy Arbus, jsou aktuálně k vidění v Leica Gallery Prague.

Amy Arbus je dcerou herce a fotografa Allana Arbuse a významné fotografky portrétů lidí - Diane Arbus. Diane Arbus se proslavila fotografiemi lidí na okraji společnosti - prostitutek, nudistů, transvestitů, dvojčat apod. nebo obyčejných lidí v nezvyklých pózách. Ačkoli se zdá, že Amy jde ve šlépějích své matky, není tomu úplně tak. Její fotografie jsou zcela pozitivní.

Snímky Amy Arbus vznikaly procházením se po ulicích New Yorku a byly určeny pro časopis Village Voice, kde měla Amy svojí pravidelnou módní rubriku. Cyklus On the Street zachycuje slavné i méně slavné osobnosti na newyorských ulicích v letech 1980 až 1990. Před jejím objektivem se objevila například Madonna nebo skupina The Clash.

Oblečení autorku vždy okouzlovalo především díky tomu, jak člověka mění. Její fotografie ukazují lidi, kteří jí něčím zaujali, jsou extravagantní a nebojí se ukázat. Dnešní situace je však zcela jiná a k celé suítuaci se vyjadřuje:

,,Je to portrét New Yorku, který už neexistuje. Byly to romantické časy. A dnes je New York už úplně jiné město, kde takováhle kreativita už nemůže přežít, protože to město je nesmírně drahé."

Šaty z klíčů, kování, latex, divoké vzory, ponožky na podvazcích, provokativní výrazné líčení a různé doplňky dominující na postavách. To vše a mnohem více můžete vidět na jejich snímcích do 6. září 2015.

Zdroje:
www.lpg.cz
www.amyarbus.com
www.ceskatelevize.cz

Komentáře

Chcete-li dílo komentovat, přihlašte se.

Přihlásit se
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies.