8. 9. 2015 MK

Meda Mládková - známá sběratelka umění slaví 8. září své 96. narozeniny a při této příležitosti proběhl den otevřených dveří v Museu Kampa. Zdarma jste si mohli prohlédnout výstavu Františka Kupky, Kamila Lhotáka a Otty Gutfreunda.

Den otevřených dveří doprovodily krátké komentované vstupy o vzniku Musea Kampa, jeho zakladatelce - paní Medě Mládkové a též o výstavách, které byly veřejnosti otevřeny. Celý narozeninový den byl zakončen autogramiádou paní Medy.

Současně se také otevřela výstava surrealistické umělkyně Toyen, se kterou se Meda Mládková znala a přátelila v době, kdy žila v Paříži. Obrazy jsou zapůjčeny z mnoha významných státních a soukromých českých i pařížských sbírek a jsou k vidění do 3. ledna 2016.


Nadace Jana a Medy Mládkových

Nadace manželů Mládkových vznikla s úmyslem podporovat rozvoj výtvarného umění v České republice, seznamovat veřejnost s moderním výtvarným uměním a přispívat k posílení povědomí o kulturní tradici v uvedené oblasti umění.

Po smrti svého může, Jana Mládka, se Meda Mládková rozhodla v souladu s přáním svého muže, věnovat celou sbírku Praze. Pro tyto účely byla vybrána a zrekonstruována budova Sovových mlýnů. Nyní se tak konečně splnil sen Medy a Jana Mládkových v podobě Musea Kampa.

„Vydrží-li kultura, přežije národ.“ Jan Mládek


kampa
foto: MK, nádvoří Musea Kampa

Zdroje:
www.museumkampa.cz
www.art.ihned.cz
www.wikipedie.cz

Komentáře

Chcete-li dílo komentovat, přihlašte se.

Přihlásit se
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies.